Warsztat stanie na głowie

Warsztat ten przygotowany jest z myślą o każdym kto chciałaby nauczyć się stawać na głowie, ale także dla osób, które już potrafią wykonywać sirsasane i chciałyby udoskonalić swoją technikę oraz spróbować innych wariantów i przejść z ze stania na głowie do innych asan (pozycji)
Pewna legenda głosi, że każdy z Nas ma w sobie nektar życiowy, który powoli spływa z czubka głowy w dół, odmierzając Nas czas na ziemi. Jogini wierzą, że regularne stawanie na głowie poprawia jakość życia i je wydłuża.
Oczywiście jak w każdej legendzie znajdziemy część prawdy.
Stanie na głowie to odwrócenie działania siły grawitacji. Zmienia się ciśnienie wewnątrz czaszkowe oraz w klatce piersiowej, zmienia się ciśnienie krwi.
Serce jest masowane przez nacisk narządów wewnętrznych na przeponę, krew dopływa do serca bezwysiłkowo. Zwiększa się elastyczność i jakość Naszych naczyń krwionośnych. Mózg jest odżywiany, a przez wyciszenie układu współczulnego wprowadzamy ciało w stan relaksu. Nasze narządy wewnętrzne przestają napierać na mięśnie i na powięzi, które mają za zadanie utrzymywać je w prawidłowej pozycji, co pozwala na ich regenerację. To oczywiście tylko kilka przykładów pozytywnego oddziaływania tej asany na zdrowie i tym samym dobre samopoczucie.
Kiedy uczę powtarzam, że pewne asany są wypadkową wielu innych. Kiedy ciało będzie gotowe z łatwością wprowadzisz je do asany, która wydaje się nie osiągalna. Stanie na głowie to nie tylko silne barki i odpowiednia technika, to także silne mięśnie tzw. „core: oraz prawidłowy oddech.
Na warsztatach:
– dowiesz się jak ważny jest oddech w staniu na głowie i jak prawidłowo go wykonywać, a także jak praktykować sirsasane wykonując różne techniki oddechowe i bandhy
– dowiesz się jakie mięśnie działają w tej asanie, jak je prawidło wzmacniać i aktywować, między innymi mięśnie głębokie zwane „core”
– nauczysz się technik, które przygotują Twoje ciało do sirsasany
– poznacz warianty sirsasany oraz kilka przejść z tej asany do innych
Kiedy i gdzie?
Studio Nova Yoga
Sobota 29.07.2023
Godzina 11:00 – 14:00
Koszt:
W studio 80 zł
Szczegóły:
Zapisy  mailowo studio.novayoga@gmail.com lub telefonicznie: 600257181
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki 50% kwoty lub całości na konto:
Alior Bank
Nova Yoga Anna Nowobilska
04 2490 0005 0000 4000 1631 4690

Blog Category

TOP