Studio Nova Yoga

5

RODZAJÓW ZAJĘĆ

200+

GODZIN NA SALI

700+

GODZIN PRAKTYKI

150+

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

ANIA

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się kilka lat temu i zupełnie nie spodziewałam się, że poczuję potrzebę dzielenia się nią z innymi.

Sytuacja życiowa pchnęła mnie do poszukiwań narzędzi, które pozwoliły mi radzić sobie ze stresem, emocjami, odbudować poczucie własnej wartości oraz odszukać połączenie z moim wewnętrznym GPS-em – intuicją.

Takim narzędziem dla mnie stała się właśnie joga!

Moją misją jest zarazić Cię miłością do jogi. Sprawić byś lepiej poczuł/poczuła się we własnym ciele. Praktyka jogi to nie tylko asany (pozycje)to także oddech, medytacja, umiejętność wyciszania się
i wchodzenie w stan relaksu. To bycie tu i teraz, w sobie, ale także umiejętne obserwowanie tego co wewnątrz i na zewnątrz.

Ukończyłam 3 letni Kurs Nauczycielski Jogi i Medytacji u Macieja i Agnieszki Wielobób, posiadam uprawnienia instruktorskie Hatha Yogi oraz ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Akademia Praktyków Jogi na GWSH.

Doświadczenie czerpię z różnych źródeł ( Vinyasa Krama, Ashtanga Vinyasa, Yin Yoga, Vinyasa).

Uczę głównie w nurcie Viniasa Krama, co oznacza stawianie mądrych kroków na ścieżce jogi. Prowadzę wyjazdy, warsztaty tematyczne oraz organizuje sesje muzykoterapeutyczne. Interesuje mnie holistyczne podejście do życia i ciała. Staram się aby moje nauczanie było różnorodne, poparte wiedzą oraz doświadczeniem. Zwracam uwagę na aspekty terapeutyczne jogi.

MARTA

Aktywność fizyczna była dla mnie od zawsze najlepszą formą spędzania czasu. Na przestrzeni lat przybierała różne formy aż zupełnie niespodziewanie rozpoczęła się przygoda z jogą. Moje ciało i umysł potrzebowało innego tempa. Stopniowo pogłębiając swoją praktykę zauważyłam zmiany nie tylko fizyczne ale i mentalne – w postrzeganiu i odczuwaniu siebie oraz świata.

Po dwóch latach systematycznej praktyki jogi, ukończyłam certyfikowany kurs nauczycielski RYT200 Ashtanga Vinyasa Yoga. Na zajęciach priorytetem są dla mnie ludzie, ich potrzeby, możliwości i poprawa samopoczucia.

W oparciu o wiedzę, doświadczenie i stałą naukę dążę do tego by zajęcia były przemyślane, różnorodne i rozwijające. Tak byś czuła/czuł się dobrze ze sobą, w pełnej jedności ciała i umysłu, ciesząc się zdrowiem, czując siłę i radość z życia.

GOSIA

Od mojej pierwszej praktyki jogi minęło już 7 lat, a ja do dziś dobrze pamiętam jak czułam się po pierwszych zajęciach. Niesamowity luz w ciele i w głowie, jakbym zrzuciła z barków ogromny ciężar. Zapragnęłam wtedy częściej się tak czuć.  

Z czasem moja praktyka stawała się bardziej świadoma, a moje ciało silniejsze i bardziej elastyczne. Stopniowo zachodziły u mnie kolejne zmiany. Zaczęłam lepiej traktować moje ciało,  słuchać swoich potrzeb. W moim otoczeniu pojawiło się więcej inspirujących osób. Ja mocno postawiłam na szeroko rozumiany rozwój. Uwielbiam spędzać aktywnie wolny czas na rolkach, ściance wspinaczkowej czy w górach. Jestem studentką GWSP na kierunku Arteteriapii. Interesuje się szeroko rozumianą psychologią, rozwojem człowieka.  

Każdy nowy dzień daje nam mnóstwo możliwości, zamierzam je dobrze wykorzystywać, aby żyć w zgodzie ze sobą. 

Z uwagi na moje niekończące się pokłady dobrej energii wpadłam na pomysł prowadzenia zajęć dla dzieci. Ukończyłam kurs nauczyciela jogi dla dzieci u Agnieszki Lasoty, który przekazał mi niezbędna wiedzę i masę inspiracji. 

 Joga dla dzieci to odpowiedź na realne potrzeby naszych pociech. Szybkie tempo życia ma na nich bezpośredni wpływ, aktualnie jeszcze mocniej potrzebują spokojnego i świadomego ruchu, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju. Na zajęciach uczą się przez zabawę, ćwiczą koncentrację i uważność.  

W pracy z dorosłymi łączę ze sobą różne style jogi, uwielbiam płynne przejścia między asanami. Joga jest dla mnie jak taniec, w którym każdy powinien wsłuchać się w rytm swojego oddechu. Jednocześnie budując elastyczność, siłę i uważność. Skupiam się na byciu tu i teraz.  

Do zobaczenia na wspólnej praktyce. 

ULA

Nazywam się Urszula Chemicz, jestem naturoterapeutą, uczącą techniki uwalniania emocji według metody Davida Howkinsa.

Refleksologiem zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnymi duchowym.

Nauczycielką Qigongu, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii, odnaleźć

kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem. Nauczycielką Jogi Kundalini, która pozwoli poprzez ćwiczenia, śpiew ipracę z oddechem na rozwój energii wewnętrznej i świadomości. Masażystką, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI abyzrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

DARIA

„Nie używamy ciała, by przyjąć pozycję, używamy pozycji, by dotrzeć do ciała.”

Ta myśl będzie nam towarzyszyć na zajęciach z jogi powięziowej. Zachęcam Cię do sprawdzenia jak to jest ćwiczyć w rozlużnieniu, prawie bezwysiłkowo. I poczuć jeszcze lepiej swoje ciało, dając mu troskę i uważność.

Zapraszamy zarówno tych, który już są „wyjogowani” jak i tych, którzy dopiero zaczynają praktykę.

Parę słów o mnie:

Przygodę z jogą rozpoczęłam około 18 lat temu, więc pełnoletniość w tym temacie już osiągnęłam 😉

Przez te wszystkie lata praktykowałam według metody B.K.S.Iyengara, która zwana jest również jogą medyczną ponieważ zakłada, że wcale nie trzeba wykonać asany w jej modelowej formie, aby odczuć korzyści z niej płynące. W 2020 ukończyłam kurs „Anatomia w jodze”.

W 2021 rozpoczęłam przygodę z jogą powięziową i jestem nią zafascynowana. W efekcie uzyskałam uprawnienia nauczycielskie pierwszego stopnia oraz drugiego stopnia. I to z pewnością nie jest koniec mojego odkrywania jogi i edukowania się w tym kierunku 🙂

Wszystko po to, aby oferować Wam bezpieczne i ciekawe zajęcia 🙂

IMG-20231016-WA0001 (002)

MAGDA

Cześć,

jestem Magda, a w świat jogi wkroczyłam po raz pierwszy w 2017 roku. To było wtedy, kiedy po raz pierwszy postawiłam stopę na macie podczas zajęć grupowych jogi. Ta chwila była jak zaklęcie, które skierowało moje kroki w stronę głębszego zrozumienia samej siebie i otaczającego świata.

Od razu poczułam, że to jest coś więcej niż aktywność fizyczna – zakochałam się w tym świecie.

Joga stała się dla mnie lekarstwem. To ona daję mi siłę, spokój i równowagę, pomagając odnaleźć wewnętrzną harmonię nawet w najtrudniejszych momentach. Po pięciu latach praktyki postanowiłam podjąć kolejny krok i uzyskać uprawnienia nauczycielskie. Odbyłam intensywny KURS NAUCZYCIELSKI RYT 200 Ashtanga Vinyasa Yoga pod okiem nauczycielki Basi Larsen i Ewy Wudzińskiej. To było dla mnie przełomowe doświadczenie, które poszerzyło moją wiedzę i umiejętności, umożliwiając mi dzielenie się pasją z innymi.

Podczas mojej podróży w świat jogi, zafascynowałam się także urokiem aerial jogi. Ukończenie KURSU NAUCZYCIELSKIEGO AERIAL YOGA w Szkole JOGOSTAN w Zgierzu było dla mnie jak otwarcie kolejnych drzwi do magicznego świata tej niezwykłej praktyki.

Jestem tu, aby podzielić się z Wami tą niezwykłą podróżą, pomóc Wam odnaleźć wewnętrzną siłę, spokój i zdrowie. Zapraszam Cię do wspólnej praktyki na macie oraz doświadczenia magii aerial jogi w chustach.

334784685_558294709421317_6489105340751977509_n

PAWEŁ

Swoją codzienną praktykę jogi zacząłem w 2021 roku, dzięki poleceniu jej przez mojego lekarza. Na początku swoją ”jogową” podróż rozpocząłem na macie w przestrzeni czterech ścian mojego pokoju, lecz potrzeba rozwoju zaprowadziła mnie do tego miejsca. Joga nauczyła mnie dużej pokory i cierpliwości do swojego ciała jak również umysłu. Gdy zacząłem zagłębiać się w jogę, to coraz bardziej odkrywałem samego siebie. Każda asana, choć wykonywana już po raz kolejny, jest dla mnie w pewien sposób uczeniem się jej na nowo. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi 200hr HOLISTIC YOGA TEACHER TRANING, gdzie udało mi się zdobyć go podczas mojej podróży do Indii, do stolicy jogi_Rishikesh. W praktyce łączę elementy vinyasy jogi, asthangi, yin jogi jak również australijskiego animal flow, które jest często określane jako „primal movement”. Podchodzę do ciała w sposób holistyczny, gdzie każda pozycja i oddech są wykonywane w świadomy sposób.

—————–

I began my daily yoga practice in 2021, thanks to the recommendation of my doctor. Initially, my „yogic” journey started on a mat within the four walls of my room, but the need for growth led me to this point. Yoga has taught me great humility and patience with both my body and mind. As I delved deeper into yoga, I discovered more about myself. Each asana, even when practiced repeatedly, is a form of learning anew for me. I am a certified yoga teacher with a 200-hour HOLISTIC YOGA TEACHER TRAINING, which I obtained during my journey to India, in the yoga capital, Rishikesh. In practice, I combine elements of vinyasa yoga, ashtanga vinyasa, yin yoga, and Australian animal flow, often referred to as „primal movement.” I approach the body in a holistic manner, where each posture and breath is executed consciously.

PAULINA

Jestem instruktorką hatha jogi i prowadzę zajęcia w nurcie vinyasy, który płynnie łączy ruch z oddechem. Na zajęciach, staram się łączyć ćwiczenia funkcjonalne, rozwijające nasze ciało i przygotowujące je do asan z jogowym flow, medytacją w ruchu.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Górnośląskiej, gdzie na kierunku Akademia Praktyków Jogi poznawałam historię i filozofię jogi, jak i praktyczną stronę praktyki i prowadzenia zajęć. Egzamin i instruktorski zdałam pod okiem Macieja Wieloboba.

Ukończyłam także kurs sekwencjonowania u Dagmary Magdziej. Joga zaciekawiła mnie od pierwszych zajęć i kiedy pierwszy raz stanęłam na macie, chcąc tylko rozluźnić swoje ciało po treningu, poczułam, że to coś więcej niż ćwiczenia fizyczne, z którymi dotychczas miałam styczność. Nie pomyliłam się.

Od tego dnia, 8 lat temu, towarzyszy mi regularnie i stała się nieodłączną częścią mojego życia, sprawiła, że chcę się rozwijać.

KASIA

Joga pojawiła się w moim życiu na dobre w 2017r. Miłość ta, jak każda, daje radość i spokój, ale wymaga wysiłku. Trzeba ją zrozumieć. Potrzebuje uważności i cierpliwości. Pojawiają się momenty zwątpienia i trudne lekcje z odpuszczania. Poprzez poznawanie swojego ciała, przez wyciszenie myśli, budzi się coraz większa świadomość siebie i własnych potrzeb.

Życie płynie w swoim rytmie. Czasami po prostu trzeba zwolnić, żeby móc na spokojnie rozejrzeć się dookoła. Zweryfikować swoje otoczenie. Zauważyć nowe możliwości. Iść do przodu. Rozwijać się.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach i wyjazdach z najlepszymi Nauczycielami, nie tylko w wiodącym dla mnie nurcie, ciągle poszukując pogłębienia własnej praktyki.

Na początku września 2020 ukończyłam 200 godzinne szkolenie nauczycielskie w Samadhi Joga w Warszawie. Zmieniło ono wiele. Poszłam tam tylko dla siebie. Kończąc je, wiedziałam, że chcę dzielić się swoją pasją z innymi.

Vinyasa Yoga to sekwencje łączące siłę, równowagę, elastyczność z rytmem oddechu, przy pełnym skupieniu na odczuciach płynących z ciała, co skutecznie sprowadza do trwającej chwili. To przyzwolenie na poświęcenie czasu tylko i wyłącznie sobie, na znalezieniu dystansu, ale i pogłębianiu świadomości własnego ciała, w celu odnalezienia harmonii i równowagi w życiu. Generalnie tym właśnie dla mnie jest joga.

Od niedawna niemożliwe stało się możliwe 😉 i na stałe zagościła w mojej praktyce Yin Yoga. Praca z intencją odpuszczenia. Nie ma tu dostosowania ciała do pozycji, lecz pozycji do ciała.

Zapraszam serdecznie na wspólną praktykę!

20240102_094910

DOROTA

Aktywny tryb życia towarzyszy mi od dawna. Pierwszą miłością były sporty siłowe. W roku 2007 zdobyłam uprawnienia trenera personalnego i ta miłość stała się moją pracą.

Kształtowanie ciała przy użyciu obciążenia daje bardzo dobre efekty, ale po wielu latach zrozumiałam, że ciągłe napinanie mięśni nie jest najlepszą drogą do uzyskania zdrowego ciała. Zdrowie i dobre samopoczucie zawsze było dla mnie bardzo ważne.

Kilka lat temu poczułam, że moje ciało potrzebuje czegoś innego. Wtedy zupełnie naturalnie pojawiła się na mojej drodze JOGA. Początki nie były łatwe i zupełnie nie planowałam, że będę się kształcić w tym kierunku. Moja mentorka Ania Nowobilska uczyła mnie cierpliwości i współpracy ze swoim ciałem oraz umysłem.

Kolejnym etapem stały się studia w GWSH na kierunku „Akademia praktyków jogi”, gdzie uczyłam się o historii jogi, różnych stylach jogi oraz praktykowałam pod okiem doświadczonych nauczycieli. Egzamin nauczycielski zdawałam u Maćka Wieloboba, który był również jednym z wykładowców.

Obecnie moim ulubionym stylem jest Vinyasa Krama, która daje miękkość, a moje ciało bardzo jej potrzebuje. Być może w przyszłości to się zmieni, bo zmiany w życiu są potrzebne.

Myślę, że to dopiero początek mojej jogowej drogi i jestem bardzo ciekawa dokąd mnie zaprowadzi.

IMG_80961

KAJA

Cześć, jestem Kaja. Jestem trenerką personalną i fizjoterapeutką. Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Moim zainteresowaniem jest szeroko rozumiane zdrowie kobiet. Chcę pomóc im przejść aktywnie przez czas ciąży, powrócić do pełni sił po porodzie i pozbyć się problemów z dnem miednicy.

Moim celem jest zachęcenie kobiet do aktywności fizycznej, która jednocześnie nie będzie im szkodzić. Uświadamiam, że w związku z kobiecym zdrowiem nie ma tematów tabu, a problemy, z którymi kobiety się borykają, często da się zmniejszyć przy pomocy ćwiczeń, jednocześnie poprawiając wygląd sylwetki.

W czasie wolnym sama trenuje siłowo oraz uczęszczam na zajęcia z jogi. Lubię podróżować, czytać książki i przygotowywać słodkości.

Dostępne zajęcia

Joga dla początkujących

Idealne na start, aby poczuć korzyści jogi.

Poranki z jogą

Obudź swoją energię do działania!

Grupa ogólna

Nasza główna grupa spotkań.

GRUPA DLA ZAAWANSOWANYCH

Zajęcia dla tych, którzy chcą wejść na wyższy poziom.

Terapia jogą

Uwolnij swoje blokady ukryte w ciele.

Yoga kundalini

Joga świadomości, dzięki której nawiążesz głębszy kontakt ze sobą.

Joga dla dzieci

Najmłodsi mogą poznać właściwości jogi.

JOGA POWIĘZOWA

Ćwiczenia w rozluźnieniu, prawie bezwysiłkowo, aby poczuć lepiej swoje ciało.

TOP