Studio Nova Yoga

5

RODZAJÓW ZAJĘĆ

200+

GODZIN NA SALI

700+

GODZIN PRAKTYKI

150+

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

ANIA

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się kilka lat temu i zupełnie nie spodziewałam się, że poczuję potrzebę dzielenia się nią z innymi.

Sytuacja życiowa pchnęła mnie do poszukiwań narzędzi, które pozwoliły mi radzić sobie ze stresem, emocjami, odbudować poczucie własnej wartości oraz odszukać połączenie z moim wewnętrznym GPS-em – intuicją.

Takim narzędziem dla mnie stała się właśnie joga!

Moją misją jest zarazić Cię miłością do jogi. Sprawić byś lepiej poczuł/poczuła się we własnym ciele. Praktyka jogi to nie tylko asany (pozycje)to także oddech, medytacja, umiejętność wyciszania się
i wchodzenie w stan relaksu. To bycie tu i teraz, w sobie, ale także umiejętne obserwowanie tego co wewnątrz i na zewnątrz.

Ukończyłam 3 letni Kurs Nauczycielski Jogi i Medytacji u Macieja i Agnieszki Wielobób, posiadam uprawnienia instruktorskie Hatha Yogi oraz ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Akademia Praktyków Jogi na GWSH.

Doświadczenie czerpię z różnych źródeł ( Vinyasa Krama, Ashtanga Vinyasa, Yin Yoga, Vinyasa).

Uczę głównie w nurcie Viniasa Krama, co oznacza stawianie mądrych kroków na ścieżce jogi. Prowadzę wyjazdy, warsztaty tematyczne oraz organizuje sesje muzykoterapeutyczne. Interesuje mnie holistyczne podejście do życia i ciała. Staram się aby moje nauczanie było różnorodne, poparte wiedzą oraz doświadczeniem. Zwracam uwagę na aspekty terapeutyczne jogi.

MARTA

Aktywność fizyczna była dla mnie od zawsze najlepszą formą spędzania czasu. Na przestrzeni lat przybierała różne formy aż zupełnie niespodziewanie rozpoczęła się przygoda z jogą. Moje ciało i umysł potrzebowało innego tempa. Stopniowo pogłębiając swoją praktykę zauważyłam zmiany nie tylko fizyczne ale i mentalne – w postrzeganiu i odczuwaniu siebie oraz świata.

Po dwóch latach systematycznej praktyki jogi, ukończyłam certyfikowany kurs nauczycielski RYT200 Ashtanga Vinyasa Yoga. Na zajęciach priorytetem są dla mnie ludzie, ich potrzeby, możliwości i poprawa samopoczucia.

W oparciu o wiedzę, doświadczenie i stałą naukę dążę do tego by zajęcia były przemyślane, różnorodne i rozwijające. Tak byś czuła/czuł się dobrze ze sobą, w pełnej jedności ciała i umysłu, ciesząc się zdrowiem, czując siłę i radość z życia.

GOSIA

Od mojej pierwszej praktyki jogi minęło już 7 lat, a ja do dziś dobrze pamiętam jak czułam się po pierwszych zajęciach. Niesamowity luz w ciele i w głowie, jakbym zrzuciła z barków ogromny ciężar. Zapragnęłam wtedy częściej się tak czuć.  

Z czasem moja praktyka stawała się bardziej świadoma, a moje ciało silniejsze i bardziej elastyczne. Stopniowo zachodziły u mnie kolejne zmiany. Zaczęłam lepiej traktować moje ciało,  słuchać swoich potrzeb. W moim otoczeniu pojawiło się więcej inspirujących osób. Ja mocno postawiłam na szeroko rozumiany rozwój. Uwielbiam spędzać aktywnie wolny czas na rolkach, ściance wspinaczkowej czy w górach. Jestem studentką GWSP na kierunku Arteteriapii. Interesuje się szeroko rozumianą psychologią, rozwojem człowieka.  

Każdy nowy dzień daje nam mnóstwo możliwości, zamierzam je dobrze wykorzystywać, aby żyć w zgodzie ze sobą. 

Z uwagi na moje niekończące się pokłady dobrej energii wpadłam na pomysł prowadzenia zajęć dla dzieci. Ukończyłam kurs nauczyciela jogi dla dzieci u Agnieszki Lasoty, który przekazał mi niezbędna wiedzę i masę inspiracji. 

 Joga dla dzieci to odpowiedź na realne potrzeby naszych pociech. Szybkie tempo życia ma na nich bezpośredni wpływ, aktualnie jeszcze mocniej potrzebują spokojnego i świadomego ruchu, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju. Na zajęciach uczą się przez zabawę, ćwiczą koncentrację i uważność.  

W pracy z dorosłymi łączę ze sobą różne style jogi, uwielbiam płynne przejścia między asanami. Joga jest dla mnie jak taniec, w którym każdy powinien wsłuchać się w rytm swojego oddechu. Jednocześnie budując elastyczność, siłę i uważność. Skupiam się na byciu tu i teraz.  

Do zobaczenia na wspólnej praktyce. 

ULA

Nazywam się Urszula Chemicz, jestem naturoterapeutą, uczącą techniki uwalniania emocji według metody Davida Howkinsa.

Refleksologiem zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnymi duchowym.

Nauczycielką Qigongu, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii, odnaleźć

kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem. Nauczycielką Jogi Kundalini, która pozwoli poprzez ćwiczenia, śpiew ipracę z oddechem na rozwój energii wewnętrznej i świadomości. Masażystką, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI abyzrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

DARIA

„Nie używamy ciała, by przyjąć pozycję, używamy pozycji, by dotrzeć do ciała.”

Ta myśl będzie nam towarzyszyć na zajęciach z jogi powięziowej. Zachęcam Cię do sprawdzenia jak to jest ćwiczyć w rozlużnieniu, prawie bezwysiłkowo. I poczuć jeszcze lepiej swoje ciało, dając mu troskę i uważność.

Zapraszamy zarówno tych, który już są „wyjogowani” jak i tych, którzy dopiero zaczynają praktykę.

Parę słów o mnie:

Przygodę z jogą rozpoczęłam około 18 lat temu, więc pełnoletniość w tym temacie już osiągnęłam 😉

Przez te wszystkie lata praktykowałam według metody B.K.S.Iyengara, która zwana jest również jogą medyczną ponieważ zakłada, że wcale nie trzeba wykonać asany w jej modelowej formie, aby odczuć korzyści z niej płynące. W 2020 ukończyłam kurs „Anatomia w jodze”.

Ponad 2 lata temu rozpoczęłam przygodę z jogą powięziową i jestem nią zafascynowana. W efekcie uzyskałam uprawnienia nauczycielskie pierwszego stopnia. I to z pewnością nie jest koniec mojego odkrywania jogi i edukowania się w tym kierunku.

Wszystko po to, aby oferować Wam bezpieczne i ciekawe zajęcia 🙂

MACIEJ

Cześć jestem Maciek. Doktor nauk biologicznych i nauczyciel hatha jogi. Moja przygoda
z jogą zaczęła 8 lat temu na studiach doktoranckich w Walii. Początkowo traktowałem jogę jako remedium na mój zmęczony wielogodzinną pracą z mikroskopem kręgosłup

i uzupełnienie treningu siłowego. Natomiast po pewnym czasie zauważyłem jak systematyczna praktyka jogi wpływa na mój umysł, oddech i postrzeganie świata. Wyprostowałem się, nauczyłem się obserwacji i akceptacji własnego ciała oraz otwartości na drugiego człowieka.

Na moich zajęciach zwracam uwagę na prawidłowe wykonywanie asan oraz przypominam o właściwym oddechu. Pomimo że jest to praktyka wolniejsza może stanowić wyzwanie. Moje zajęcia idealnie nadają się dla osób początkujących, po kontuzjach oraz osób starszych.

334784685_558294709421317_6489105340751977509_n

PAWEŁ

Swoją codzienną praktykę jogi zacząłem w 2021 roku, dzięki poleceniu jej przez mojego lekarza. Na początku swoją ”jogową” podróż rozpocząłem na macie w przestrzeni czterech ścian mojego pokoju, lecz potrzeba rozwoju zaprowadziła mnie do tego miejsca. Joga nauczyła mnie dużej pokory i cierpliwości do swojego ciała jak również umysłu. Gdy zacząłem zagłębiać się w jogę, to coraz bardziej odkrywałem samego siebie. Każda asana, choć wykonywana już po raz kolejny, jest dla mnie w pewien sposób uczeniem się jej na nowo. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi 200hr HOLISTIC YOGA TEACHER TRANING, gdzie udało mi się zdobyć go podczas mojej podróży do Indii, do stolicy jogi_Rishikesh. W praktyce łączę elementy vinyasy jogi, asthangi, yin jogi jak również australijskiego animal flow, które jest często określane jako „primal movement”. Podchodzę do ciała w sposób holistyczny, gdzie każda pozycja i oddech są wykonywane w świadomy sposób.

—————–

I began my daily yoga practice in 2021, thanks to the recommendation of my doctor. Initially, my „yogic” journey started on a mat within the four walls of my room, but the need for growth led me to this point. Yoga has taught me great humility and patience with both my body and mind. As I delved deeper into yoga, I discovered more about myself. Each asana, even when practiced repeatedly, is a form of learning anew for me. I am a certified yoga teacher with a 200-hour HOLISTIC YOGA TEACHER TRAINING, which I obtained during my journey to India, in the yoga capital, Rishikesh. In practice, I combine elements of vinyasa yoga, ashtanga vinyasa, yin yoga, and Australian animal flow, often referred to as „primal movement.” I approach the body in a holistic manner, where each posture and breath is executed consciously.

PAULINA

Jestem instruktorką hatha jogi i prowadzę zajęcia w nurcie vinyasy, który płynnie łączy ruch z oddechem. Na zajęciach, staram się łączyć ćwiczenia funkcjonalne, rozwijające nasze ciało i przygotowujące je do asan z jogowym flow, medytacją w ruchu.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Górnośląskiej, gdzie na kierunku Akademia Praktyków Jogi poznawałam historię i filozofię jogi, jak i praktyczną stronę praktyki i prowadzenia zajęć. Egzamin i instruktorski zdałam pod okiem Macieja Wieloboba.

Ukończyłam także kurs sekwencjonowania u Dagmary Magdziej. Joga zaciekawiła mnie od pierwszych zajęć i kiedy pierwszy raz stanęłam na macie, chcąc tylko rozluźnić swoje ciało po treningu, poczułam, że to coś więcej niż ćwiczenia fizyczne, z którymi dotychczas miałam styczność. Nie pomyliłam się.

Od tego dnia, 8 lat temu, towarzyszy mi regularnie i stała się nieodłączną częścią mojego życia, sprawiła, że chcę się rozwijać.

KASIA

Nic nie dzieje się bez powodu.

Joga pojawiła się w moim życiu na dobre w 2017 r., przez spore wyzwania zawodowe i osobiste, jakim starałam się wtedy sprostać. W Poznaniu okryłam szkołę Vinyasa Yogi. Z wielką ciekawością poszłam na pierwsze zajęcia, bo czym też może być joga dynamiczna?

Usłyszałam mantrę płynącą z głośnika. Po chwili, że mam zamknąć oczy i przenieść uwagę do swojego ciała. Pojawił się ruch, który płynął w rytmie oddechu. Nie istniało nic poza mną. I tak po prostu się zakochałam.

Miłość ta, jak każda, daje radość i spokój, ale wymaga wysiłku. Trzeba ją zrozumieć. Potrzebuje uważności i cierpliwości. Pojawiają się momenty zwątpienia i trudne lekcje z odpuszczania. Poprzez poznawanie swojego ciała, przez wyciszenie myśli, budzi się coraz większa świadomość siebie i własnych potrzeb.

Życie płynie w swoim rytmie. Czasami po prostu trzeba zwolnić, żeby móc na spokojnie rozejrzeć się dookoła. Zweryfikować swoje otoczenie. Zauważyć nowe możliwości. Iść do przodu. Rozwijać się.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach i wyjazdach z najlepszymi Nauczycielami, nie tylko w wiodącym dla mnie nurcie, ciągle poszukując pogłębienia własnej praktyki.

Na początku września 2020 ukończyłam 200 godzinne szkolenie nauczycielskie w Samadhi Joga w Warszawie. Zmieniło ono wiele. Poszłam tam tylko dla siebie. Kończąc je, wiedziałam, że chcę dzielić się swoją pasją z innymi.

Vinyasa Yoga to sekwencje łączące siłę, równowagę, elastyczność z rytmem oddechu, przy pełnym skupieniu na odczuciach płynących z ciała, co skutecznie sprowadza do trwającej chwili. To przyzwolenie na poświęcenie czasu tylko i wyłącznie sobie, na znalezieniu dystansu, ale i pogłębianiu świadomości własnego ciała, w celu odnalezienia harmonii i równowagi w życiu. Generalnie tym właśnie dla mnie jest joga.

Zapraszam serdecznie na wspólną praktykę! Będziemy się doskonale bawić!

W grafiku pojawi się vinyasa slow, która będzie dobra dla każdego. Zarówno początkujących, jak i praktykujących joginów. Łagodna praktyka, podczas której będzie więcej przestrzeni na uważność i wsłuchanie się w siebie.

Dostępne zajęcia

Joga dla początkujących

Idealne na start, aby poczuć korzyści jogi.

Poranki z jogą

Obudź swoją energię do działania!

Grupa ogólna

Nasza główna grupa spotkań.

GRUPA DLA ZAAWANSOWANYCH

Zajęcia dla tych, którzy chcą wejść na wyższy poziom.

Terapia jogą

Uwolnij swoje blokady ukryte w ciele.

Yoga kundalini

Joga świadomości, dzięki której nawiążesz głębszy kontakt ze sobą.

Joga dla dzieci

Najmłodsi mogą poznać właściwości jogi.

JOGA POWIĘZOWA

Ćwiczenia w rozluźnieniu, prawie bezwysiłkowo, aby poczuć lepiej swoje ciało.

TOP