Anatomia Oddechu – w ujęciu Jogi i Fizjologii

Oddech jest aktem, który powtarzamy średnio około 21600 razy na dobę.
Nietrudno sobie wyobrazić, że tak często powtarzana czynność może wywierać na Nas wielki wpływ w aspekcie emocjonalnym i fizycznym, regulując funkcje naszych organów.
Każdy oddech niczym przysłowiowa kropla drążąca skałę sukcesywnie oddziałuje i kształtuje nasze psyche i physis.

Od jakości i świadomości oddechu zależy Twoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli praktykujesz jogę możesz udoskonalić swoją praktykę, jeśli pracujesz z „ciałem” poznasz asany i techniki oddechowe, które mogą urozmaicić i ulepszyć Twoją pracę.

Warsztat skierowany jest dla osób, które chcą zrozumieć anatomiczno fizjologiczne aspekty procesu jakim jest oddychanie oraz chcą odzyskać świadomą kontrolę nad nim
w życiu codziennym. W tym celu posłużą nam techniki stosowane w jodze i w fizjoterapii. Podczas warsztatu „odkryjesz” czym jest oddech, wejdziesz w głąb siebie, poczujesz i zrozumiesz pracę mięśni głębokich niezbędnych w prawidłowej pracy z oddechem

Co Nas czeka?
1. Anatomiczne i fizjologiczne aspekty oddychania – jak oddech wpływa na nas (w tym omówienie wpływu na nerw błędny)
2. Ja i oddech – indywidualna analiza aktu oddechowego w praktyce
3. Techniki oddechowe w praktyce jogi – praca mięśni głębokich, bandhy i pranajama, autoterapia oddechowa
4. Świadomy oddech podczas asan – jak zintegrować oddech podczas praktyki
5. Podsumowanie oraz panel dyskusyjny

Karol Wądołowski
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki (2004r.)
Uzyskałem tytuł specjalisty fizjoterapii w roku 2012. Ustawicznie podnoszę swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz
konferencjach (PNF, Cyriax, FDM, Fascial Manipulation, Cranio-Sacral, Visceral Manipulation, Anatomy Trains, Kinesiotaping, DOBOMED i inne).
W pracy zawodowej kieruje się holistycznym podejściem do terapii pacjenta, uwzględniając nie tylko fizyczne aspekty zdrowia, ale również wymiar psychiczny. W latach 2004-2018 pracowałem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach na oddziałach Kardiologii, Kardiochirurgii oraz Rehabilitacji Leczniczej. Pełniłem funkcje st. asystenta oraz koordynowałem przebieg procesu specjalizacyjnego dla fizjoterapeutów i prace zespołu fizjoterapeutów sekcji kardiologicznej. Współprowadziłem liczne kursy specjalizacyjne dla lekarzy i fizjoterapeutów. W latach 2011-2018 pełniłem funkcje wykładowcy klinicznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w Katedrze i Klinice Rehabilitacji. Jestem współautorem doniesień zjazdowych, publikacji oraz rozdziałów w książce. Koordynowałem
prace zespołu jako kierownik ćwiczeń oraz prowadziłem kursy w zakresie metody DOBOMED. Od roku 2007 prowadzę indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. W roku 2018 uzyskałem tytuł Eksperta Krajowej Izbie Fizjoterapii.
Prywatnie jestem entuzjastą morsowania relaksacyjnego, biegów górskich i
wszystkich innych aktywności w szerokim pojęciu „resetujących” i zarazem
„harmonizujących”.

Ania Nowobilska
Jestem nauczycielami jogi, prowadzę własną szkołę w Tychach. Doświadczenie czerpie z różnych źródeł ( Vinyasa Krama, Ashtanga Vinyasa, Yin Yoga, Vinyasa)
Uczę głównie w nurcie Viniasa Krama, co oznacza stawianie mądrych kroków na ścieżce jogi. Prowadzę wyjazdy, warsztaty tematyczne oraz organizuje sesje muzykoterapeutyczne. Od najmłodszych lat wyrażam się poprzez ruch. Jako nastolatka oraz w okresie studiów uprawiałam wyczynowo lekkoatletykę. Próbując różnych rzeczy w życiu ostatecznie powróciłam do ruchu i jako nauczyciel jogi spełniam się życiowo i zawodowo. Ukończyłam 3 letni Kurs Nauczycielski Jogi i Medytacji u Macieja i Agnieszki Wielobób, posiadam uprawnienia instruktorskie Hatha Yogi oraz ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Akademia Praktyków Jogi na GWSH. Interesuje mnie holistyczne podejście do życia i ciała. Staram się aby moje nauczanie było różnorodne, poparte wiedzą oraz doświadczeniem. Zwracam uwagę na aspekty terapeutyczne jogi.

Gdzie i kiedy?
15 styczeń 2022 studio Nova Yoga
Godzina: 9:00 – 13:00
Cena:
120 zł/os

Zapisy:
studio.novayoga@gmail.com lub telefonicznie 600 257 181
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całości kwoty -120 zł
na konto:
Nova Yoga Tychy
Alior Bank:
04 2490 0005 0000 4000 1631 4690

Blog Category

TOP